Lipozomální vitamín mega B-Komplex forte 200 ml

Lipozomální vitamín mega B komplex forte poskytuje vysokou dávku vitamínů této skupiny, které jsou základem pro správnou funkci nervového systému, pro energetický metabolismus a celkovou vitalitu organismu. Přípravek obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12 a biotin.
Kód: ZB83
Datum dodání: 1 - 3 dní
Balení 200 ml
495,00 Kč s DPH
445,00 Kč s DPH
50,00 Kč s DPH
 
MNOŽSTEVNÍ SLEVY - čím více koupíte, tím více ušetříte
Množství 2+ 3+
Cena 440,00 Kč 435,00 Kč

Liposomální vitamín mega B-Komplex forte - poskytuje vysokou dávku vitamínů této skupiny, které jsou základem pro správnou funkci nervového systému, pro energetický metabolismus a celkovou vitalitu organismu. Přípravek obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12 a biotin.

Jedinečná liposomální forma s lecitinem dodává synergický efekt v maximálním využití vitamínů v organismu. Vitamin B1 (thiamin) přispívá k energetickému metabolismu, ke správnému fungování nervového systému, pomáhá udržovat normální srdeční funkci. Vitamin B2 (riboflavin) je důležitý k zachování zdravých sliznic a pokožky, k udržení normálních červených krvinek a dobrého zraku, ke správné látkové přeměně železa. Vitamin B3 (niacin) podporuje energetický metabolismus, pomáhá udržovat pokožku a sliznice v normálním stavu.  Vitamin B5 (kyselina pantothenová) přispívá ke správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie, ke správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonů. Vitamín B6 (pyridoxin) přispívá ke správnému fungování imunitního systému, ke správnému fungování psychiky. Biotin je důležitý pro pokožku, sliznice a vlasy. Vitamin B9 (kyselina listová) je nezbytný pro procesy buněčného dělení, pro krvetvorbu a pro syntézu aminokyselin, je nepostradatelný během těhotenství. Vitamín B12 (kyanokobalamin) přispívá k normální tvorbě červených krvinek a ke snížení únavy a vyčerpání, podporuje funkci imunitního systému.

Dávkování:

  • Dospělí: 1 krát denně 10 ml nebo 2 krát denně 5 ml
  • Děti od 3 let: 1 krát denně 2 ml
  • Těhotné a kojící ženy: 1 krát denně 10 ml nebo 2 krát denně 5 ml

 

Lipozomální formy živin

Nejnovější vědecké poznatky nám umožňují nabídnout našim zákazníkům vitaminy, či jejich směsi, v moderní, tzv. liposomální formě. Liposomy jsou tukové částečky, které jsou vytvářeny v lidském těle, běžně se vyskytují např. v mateřském mléce a kolostru, kde zajišťují rychlé a účinné vstřebávání živin do tělních buněk. Liposomy získávané ze slunečnicového lecitinu se dnes ale používají i při výrobě nejprogresivnějších doplňků stravy, v nichž jsou vitamíny či minerály obaleny tukovou vrstvičkou liposomu za vzniku tukového váčku, který ve srovnání s klasickými formami aplikace živin poskytuje několik nesporných výhod. První z nich je snadné a rychlé pronikání přijatého lipozomálního přípravku do krevního oběhu a z něj přímo do buněk, kde se obsažené živiny (v našem případě vitamíny) uvolní a umožní rychlý nástup požadovaného účinku. S tím související druhou velkou výhodou je zajištění stability přijímané živiny, která je ušetřena degradujícího působení trávicího systému a v maximálním množství se tak může dostat dovnitř buněk.

Další výhodou je, že ani při vysokých dávkách vitamínu či minerálu obalených v liposomálním tukovém pouzdře nehrozí podráždění trávicího traktu (např. při příjmu vysokých dávek kyseliny L-askorbové). V neposlední řadě je uživatelsky příznivý taktéž ochranný účinek liposomů na trvanlivost obsažených živin. Tukové pouzdro je účinně chrání před oxidačními a štěpícími procesy a prodlužuje tak dobu použitelnosti výrobku. Všechny tyto přednosti liposomálních forem živin dodávaných do organismu je výrazně upřednostňují před klasickými dosud používanými formami a lze očekávat, že rozsah jejich   použití mezi doplňky stravy bude nadále rychle vzrůstat.

Balení: 200 ml

Štítky produktu