Naděje - Amarit Forte - speciální výluh SV6 50 ml

Naděje Podhorná - Amarit Forte - speciální výluh - Je unikátní komplexní přípravek pro podporu trávení a péči o trávící soustavu. Obsahuje Hořec žlutý - podpora trávení a posila po psychické a fyzické únavě. Puškvorec pomáhá při trávení a při harmonizaci žaludečního a střevního traktu. Čekanka stimuluje tvorbu trávících šťáv, podporuje peristaltiku střev a udržování jater v normálním stavu. Máta pomáhá při plynatosti, podporuje a zklidňuje trávící systém, příznivě ovlivňuje žaludek a střevní funkce. Lékořice podporuje trávení, pomáhá udržovat normální funkci trávícího systému osob s "přecitlivělým" trávením.
Výrobce: Naděje
Kód: SV06
EAN: 8594055103264
Datum dodání: 1 - 3 dní
Balení 50 ml
165,00 Kč s DPH
139,00 Kč s DPH
26,00 Kč s DPH
 

Naděje Podhorná - Amarit Forte - speciální výluh - Je unikátní komplexní přípravek pro podporu trávení a péči o trávící soustavu.

Amarit forte je unikátní komplexní přípravek pro usnadnění trávení a péči o trávící soustavu. Obsahuje Hořec žlutý - podpora trávení a posila po psychické a fyzické únavě. Puškvorec pomáhá při trávení a při harmonizaci žaludečního a střevního traktu. Čekanka stimuluje tvorbu trávících šťáv, podporuje peristaltiku střev a udržování jater v normálním stavu. Máta pomáhá při plynatosti, podporuje a zklidňuje trávící systém, příznivě ovlivňuje žaludek a střevní funkce. Lékořice podporuje trávení, pomáhá udržovat normální funkci trávícího systému osob s "přecitlivělým" trávením.

Zajímavosti o bylinách v tinktuře:

  • Hořec žlutý - Statná bylina dosahující výšky až 1 m, se žlutými květy rostoucí na pastvinách a loukách v horských oblastech střední a jižní Evropy, v Asii i v Severní Americe. Jako chráněná rostlina se pro průmyslové účely pěstuje na plantážích. Hořec lidé využívají již více než 2 tisíciletí, od doby panování krále ilyrského Gentia, který podle tradované pověsti objevil jeho příznivé účinky a podle něhož byla v latině rostlina pojmenována Gentiana. Postupně se stal součástí evropské, čínské, korejské, i ajurvédské medicíny, ve středověku se používal jako antidotum při otravách. V 19. stol. S. Kneipp výtažky z hořce doporučoval při nedostatečném trávení. Jeho kořen obsahuje hořčiny, což jsou intenzivně hořké sekoiridoidové glykosidy gentiopikrin, swertiamarin, amarogentin (látka s nejvyšším stupněm hořkosti) aj. Kromě nich jsou obsaženy xanthonové substance, běžné i hořce chutnající cukry (gentianóza), éterický olej, pektiny a fytosteroly. Díky obsahu hořčin má hořcový kořen nejvyšší hodnotu hořkosti a při požití dráždí chuťové buňky, jež začnou vylučovat sliny a trávicí šťávy. Hořec je častou složkou čajů na podporu trávení, výtažky z něj se používají v doplňcích stravy pro podporu trávení i v žaludečních likérech. Hořec podporuje a usnadňuje trávení. Posiluje tělo, dodává energii, přispívá k odolnosti vůči psychické i fyzické únavě.
  • Puškvorec obecný - Tato vodní rostlina vysoká do 150 cm pochází ze severovýchodní Asie, v Evropě zdomácněla v 16. století a v severní Americe o něco později. Její stanoviště zahrnují okraje jezer, rybníků a řek, bažiny, bažiny a mokřady. V Indii a v Číně byla ovšem pro podporu zdraví používána již ve starověku. Staří Egypťané ji používali při výrobě parfémů. První zmínky o jeho pěstování v Evropě pocházejí z Polska, kam jej s sebou ve 13. století přinesli Tataři. Puškvorec se tradičně používá jako koření zejména pro sladké pokrmy a kompoty indické a islámské kuchyně, je rovněž oblíbenou surovinou pro výrobu žaludečních likérů a složkou olejů do koupele. Oddenek puškvorce obsahuje hořké seskviterpeny, např. acoron, hořký glykosid acorin, fenylpropanové látky a třísloviny. Aktivní látky z puškvorce v těle stimulují sekreci žaludečních šťáv a žluče a přispívají tím k chuti k jídlu. Podporují trávení, pomáhají udržovat činnost žaludku a střev v harmonické rovnováze.
  • Čekanka obecná - Tato pohledná, modře kvetoucí trvalka dosahující výšky až 150 cm, roste hojně na okrajích cest, i na různých zaplevelených plochách. Je domácí rostlinou Evropy i Asie, odkud se rozšířila na další kontinenty. Dnes je intenzivně pěstována např. v Holandsku, Belgii, Francii a Německu, její listy se běžně používají pro přípravu salátů a kořeny k výrobě náhražky kávy. Čekanka byla pěstována již před 5000 lety Egypťany jako léčivá rostlina. Starověcí Řekové a Římané ji používali jako zeleninu a do salátů, řecký lékař Galén již ve 2. století uvádí její stimulační účinek na játra. Pěstování jako krmivo pro zvířata v severní Evropě začalo na počátku 17. století. Obsahové látky čekanky v listu a kořeni se poněkud liší. Listy obsahují významné množství vitaminů K, A, C, některých vitamínů B a manganu. Vitamin E a vápník jsou přítomny v menším množství. Nejvýznamnější bioaktivní kořene je polysacharid inulin, jehož obsah dosahuje až 20% hmotnosti kořene. Inulin se používá jako sladidlo v potravinářském průmyslu, ale cenná je zejména jeho schopnost příznivě ovlivňovat výskyt probiotických kmenů baktérií v tlustém střevě. Z dalších zajímavých látek obsažených v čekance lze jmenovat seskviterpeny lactucin a lactucopikrin, guajanolidové glykosidy, deriváty kyseliny skořicové a flavonoidy. Podle současných vědeckých poznatků čekanka přispívá ke stimulaci tvorby trávicích šťáv, podporuje střevní peristaltiku. Pomáhá udržovat normální činnost jater, příznivě působí na srdce a cévy, na hladinu glukózy v krvi, i na stav kostí a kloubů.
  • Máta peprná - Máta peprná je člověkem používána již od staroegyptských dob, nejméně od roku 1500 před n.l., o čemž svědčí i nález lístků máty v egyptských pyramidách. Sušených lístků máty peprné hojně využívali i staří Řekové a Římané, kteří ji považovali za dobrodiní pro žaludek. Během osmnáctého století se máta stala v péči o zdraví populární v celé západní Evropě. Od 13. stol. je součástí Islandského lékopisu, od 18. stol. londýnského lékopisu London Pharmacopoeia, v britském lékopise se udržela dodnes. Máta patří mezi vůbec nejpoužívanější rostliny jak pro podpůrné, tak i pro kosmetické a kulinářské účely, je neodmyslitelnou složkou žvýkaček. Máta pochází z severní Afriky a Středomoří, kromě Evropy se pěstuje v Severní Americe. USA jsou také jejím největším světovým producentem. Používá se nať a list, hlavní aktivní složkou máty je éterický olej obsahující menthol, menthon, karvon, cineol, limonen, beta-pinen, beta-karyofylen. Z dalších složek jsou pro účinky máty důležité flavonoidy, fenolické kyseliny (zejména kávová a rosmarinová), triterpeny, karotenoidy, taniny a řada dalších. Máta je vynikajícím prostředkem pro péči o trávicí trakt. Podporuje trávení, zklidňuje trávicí aparát při podráždění, pomáhá při zvýšené plynatosti. Blahodárné je její působení na žaludek a na funkci střevního traktu. Přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu, podporuje imunitní systém. Má zklidňující účinky, pomáhá navozovat optimální relaxaci a udržovat zdravý spánek.
  • Lékořice lysá - Lékořice je trvalá bylina se sladce chutnajícím kořenem a oddenkem. Jejím původním domovem je východní Středomoří a jihozápadní Asie, pěstuje se ovšem i v v dalších oblastech. První zdokumentované použití lékořice pro zdravotní účely lze nalézt už v starověké asyrské, egyptské, čínské a indické kultuře. V prvním století našeho letopočtu uvádí řecký lékař Dioscorides lékořici mezi nejvýznamnějšími 650 používanými látkami rostlinného původu, obliba jejího použití se přenesla do římských dob a díky péče klášterů o zachování fytoterapeutických poznatků ve středověku se udržela až do současnosti. V 18. století neapolský lékař Giuseppe Donzelli popsal lékořici jako „sladký kořen“. Kořen lékořice obsahuje řadu účinných látek, v první řadě triterpensaponiny, což jsou draselné a vápenaté soli kyseliny glycyrrhizové, s nejdůležitějším představitelem glycyrrhizinem. Dále jsou obsaženy flavonoidy liquiritin a isoliquiritin, isoflavon formononetin, kumariny, fytosteroly a polysacharidy. Lékořice je široce používanou surovinou v potravinářském průmyslu, kde se v různých formách uplatňuje při výrobě bonbonů, jiných cukrovinek i nápojů. V některých zemích jižní Evropy je s oblibou konzumována v syrovém stavu či v koncentrovaných výrobcích obsahující výtažky z kořene. Lékořice usnadňuje trávení, pomáhá udržovat rovnováhu i v citlivějším trávicím systému, přispívá k udržování funkce sliznic žaludku a střeva. Povzbuzuje imunitní systém, chrání buňky před oxidačním stresem. Dodává tělu energii, zklidňuje nervový systém, podporuje mentální funkce. Pomáhá udržovat pokožku a klouby v normálním stavu, i čisté dýchací cesty. Přispívá k udržování močové soustavy v normální činnosti a prostaty v běžném stavu, pomáhá při odtučňování.

Výroba tinktury: Tuto tinkturu se vyrábí v malé rodinné firmě Naděje Byliny v Brodku u Konice. Stejně jako ostatní bylinné a rostlinné produkty, které si můžete koupit pod touto značkou. Při výrobě je kladen důraz na kvalitu a maximální využití blahodárných účinků rostlinných částí na lidský organismus. Všechny tinktury jsou z rostlin a stromů, které rostou na jejich vlastních zahradách.

Užívání - Doporučené dávkování:Po protřepání užívat 30 kapek 3x za den.

Balení: 50 ml

Štítky produktu
S tímto zbožím zákaznicí objednávají také

Naděje - Carcinae s betaglukan PG59 50 ml

Naděje Podhorná - Carcinae s betaglukan - Směs vřesu, ořešáku, eleuterokoku a betaglukanu pro posílení obranyschopnosti a imunitního systému, k povzbuzení fyzických a psychických sil při únavě a při regeneraci sil.
205,00 Kč s DPH
174,00 Kč s DPH
 

Naděje - Kontryhel + červený jetel - speciální výluh SV16 50 ml

Naděje Podhorná - Kontryhel + červený jetel - speciální výluh - Originální směs pro ženy. Kontryhel pomáhá udržovat hladký průběh menstruačního cyklu, tlumí související nepříjemné průvodní projevy. Působí příznivě na cévní systém, podporuje prokrvení tkání, snižuje pocit "těžkých nohou". Zklidňuje ústní dutinu, blahodárně působí na horní cesty dýchací při podráždění. Červený jetel pomáhá ženám udržovat klidný průběh menopauzy a vyrovnat se s jejími nepříjemnými projevy - s návaly horka, pocením a podrážděností. Blahodárně působí na pevnost kostí a na srdeční činnost, zvyšuje pevnost a pružnost cévních stěn, pomáhá udržovat normální krevní tlak.
165,00 Kč s DPH
139,00 Kč s DPH
 

Naděje - Maté /Cesmína paraguayská/ T25 50 ml

Naděje Podhorná - Maté /Cesmína paraguayská/ - Celkové posílení organismu zejména při přepracování či oslabení, psychickém či fyzickém stresu, dodání energie, podpora štěpení tuků a kontroly tělesné hmotnosti.
110,00 Kč s DPH
98,00 Kč s DPH
 

Naděje - Ořešák americký, černý - tinktura z pupenů P38 50 ml

Naděje Podhorná - Ořešák americký, černý - tinktura z pupenů - Tinktura z pupenů ořešáku černého. Lze jej využít podobně, jako ořešák královský. Udržování fyziologické rovnováhy tuků v krvi, kontrola metabolismu cholesterolu a triglyceridů, podpora pravidelné funkce střevního traktu, posílení odolnosti organismu při nepříznivých okolních podmínkách.
145,00 Kč s DPH
124,00 Kč s DPH