Naděje - Krvečistící extrakt T20 50 ml
Naděje Podhorná - Krvečistící extrakt - Směs kopřivy, jetele, pampelišky a řebříčku, bylin s vyzkoušenými účinky na klinikách v Kalifornii. Podpora normálního složení krve, cirkulace krve, srdeční a cévní funkce, udržování normálního krevního tlaku, povzbuzení vitality a imunity.
Kód:
T20
EAN:
8594055100577
Balení 50 ml
110,00 Kč s DPH
98,00 Kč s DPH
12,00 Kč s DPH
Naděje Podhorná - Krvečistící extrakt - Směs kopřivy, jetele, pampelišky a řebříčku, bylin s vyzkoušenými účinky na klinikách v Kalifornii. Podpora normálního složení krve, cirkulace krve, srdeční a cévní funkce, udržování normálního krevního tlaku, povzbuzení vitality a imunity.
Zajímavosti o použitých bylinách krvečistícího extraktu:
- Kopřiva dvoudomá - Všeobecně známá rostlina se žahavými chlupy na listech i na stonku vyskytující se v mírném pásmu ve většině Evropy. Roste typicky na lužních a zaplevelených stanovištích a mnohdy je považována za obtížný plevel. Na druhou stranu je vysoce oceňována pro své rozmanité a často skutečně vysoce příznivé účinky na lidský organismus. Biologicky aktivní látky se vykytují prakticky v celé rostlině, běžně se používá list, nať, plod (prakticky výlučně na obklady), či kořen. Obsahové látky se přitom v jednotlivých orgánech liší. V listech a nati se vyskytují hlavně flavonoidy, karoteny, fenolkarbonové kyseliny, fytosteroly, vitaminy B a bohatě obsažené minerály, zejména draslík, křemík, vápník a železo. Pro kořeny jsou charakteristické steroly, lignany a polysacharidy, pro plody poměrně vysoký obsah oleje s dominantní nenasycenou kyselinou linolovou a vitamín E. V žahavých chlupech jsou hlavní složkou aminy typu acetylcholinu, histaminu, serotoninu a kyselina mravenčí. Kopřiva působí blahodárně na srdce a cévy, příznivě ovlivňuje krevní oběh a kvalitu krve. Dodává tělu energii, povzbuzuje vitalitu, tlumí pocit těžkých a unavených nohou. Pomáhá udržovat prostatu v normálním stavu, příznivě působí na dýchací cesty, pomáhá udržovat čistou a kvalitní pokožku. Podporuje imunitní systém, povzbuzuje obranyschopnost.
- Jetel luční - Jetel je vzpřímená, až 50 cm vysoká vystoupavá, vytrvalá bylina s listy na stonku i v přízemní růžici. Květní hlávka je růžově červená, ale i bílá, s příjemnou vůní. Původně se vyskytovala v Evropě a Asii, ale rozšířila se i na další kontinenty, do Ameriky jej přivezli britští kolonisté. Patří k hospodářsky významným rostlinám, hojně se pěstuje v četných odrůdách, je nenahraditelnou součástí pastvin pro hospodářská zvířata. Pro podpůrné účinky na lidský organismus se používají květní hlávky, které obsahují glykosid tricholin, fytoestrogen kumestrol, silici, třísloviny, organické kyseliny, isoflavony genistein, formononetin, dadzein aj. Jetel je častou složkou čajových směsí pro jeho příjemnou vůni a chuť, v některých zemích se používá i v kuchyni, a to v syrovém stavu (saláty) i tepelně upravený (jako špenát). Je prospěšný pro kardiovaskulární systém, příznivě ovlivňuje srdeční funkci, zvyšuje a pevnost cévních stěn, pomáhá udržovat normální krevní tlak. Zmírňuje průběh menopauzy, usnadňuje ženám překonávat její nepříjemné projevy jako jsou návaly horka, pocení, neklid a podrážděnost. Posiluje pevnost kostí. Je často doporučovanou rostlinou v rekonvalescenci.
- Smetanka lékaskřá (pampeliška) - Velmi rozšířená vytrvalá rostlina vyskytující se na celé severní polokouli. V některých oblastech se pěstuje pro přípravu salátů. Její latinský název Taraxacum pochází z perštiny a objevil se kolem roku 900. Historie použití pampelišky je však mnohem starší, její příznivé účinky na organismus znali již staří Římané. V Evropě první zmínky pocházejí z Walesu ze 13. století. Pampeliška se využívá celá, po sklizni těsně před odkvětem, podobně se používají samostatně její květ, list i kořen. Je bohatá na obsahové aktivní látky, typické pro ni jsou hořčiny a fytosteroly. Za zmínku stojí i obsah flavonoidů, fenolkarbonových kyselin a kumarinů. Podstatný je obsah minerálů, zejména draslíku a vitaminů A, B, C, D. Kořeny na podzim obsahují až 40 % inulinu. Právě díky obsahu inulinu pampeliška působí ve střevním traktu jako prebiotikum a přispívá k jeho správné funkci. Usnadňuje trávení, pomáhá udržovat fyziologickou kyselost v žaludku. Podporuje činnost vylučovací soustavy, napomáhá detoxikaci organismu. Listy pampelišky nebo její šťáva jsou častou součástí jarních očistných kúr.
- Řebříček obecný - Vytrvalá bylina dosahující výšky až 80 cm, která je rozšířena téměř po celém světě (kromě Jižní Ameriky a Antarktidy). Roste převážně na suchých stanovištích od nížin až do hor. Účinky řebříčku byly známy již v antických dobách před více než 3 tis. let. Jeho latinské jméno Achillea pochází od hrdiny trojské války Achilla, který měl řebříček používat k léčbě svých bojovníků. Od té doby se stal řebříček neoddělitelnou součástí léčitelské tradice v Evropě, Asii i v Severní Americe. Dnes se řebříček používá nejčastěji ve formě alkoholových extraktů z čerstvých nadzemních částí rostliny sklizené ve fázi kvetení. Běžné je též použití řebříčku v čajích a v neposlední řadě se aplikuje jako přísada do koupele. Z rostliny se pro podpůrné účely využívá nať nebo i samostatný květ. Rostlina obsahuje éterický olej s azulenem a dalšími více než 100 popsanými složkami, dále hořčiny, flavonoidy, kumariny, glykosidy a třísloviny. Řebříček příznivě ovlivňuje metabolismus tuků, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při snižování tělesné hmotnosti. Blahodárně působí na cévní funkce a na močový trakt, usnadňuje trávení. Zmírňuje průvodní projevy menstruačního cyklu, zklidňuje dýchací cesty při podráždění.
Dávkování: Po protřepání užívat 25 kapek 3x za den.
Balení: 50 ml