Naděje - Mast z vlaštovičníku, měsíčku, topolu M3 30ml

Naděje Podhorná - Mast z vlaštovičníku, měsíčku, topolu - Blahodárně ovlivňuje kůži v oblasti křečových žil. Má obdobné působení jako olšová mast. Je vhodná také na potírání kožních lišejů, křečových žil. Nachází uplatnění i při výskytu hemeroidu.
Výrobce: Naděje
Kód: M3
EAN: 8594055100911
Datum dodání: 1 - 3 dní
Balení 30 ml
92,00 Kč s DPH
78,00 Kč s DPH
14,00 Kč s DPH
 

Naděje Podhorná - Mast z vlaštovičníku, měsíčku, topolu - Blahodárně ovlivňuje kůži v oblasti křečových žil.

Blahodárně ovlivňuje kůži v oblasti křečových žil. Má obdobné působení jako olšová mast. Je vhodná také na potírání kožních lišejů, křečových žil. Nachází uplatnění i při výskytu hemeroidu.

Zajímavosti o použitých bylinách:

  • Vlaštovičník větší - patří do čeledi makovitých. Obsahuje celou řadu alkaloidů, které jsou jedovaté, ale současně mají i některé léčivé účinky. Je hojně rozšířen v celé Evropě do nadmořských výšek kolem 850 metrů. Sbírá se mezi dubnem a červnem. Na podzim se může získávat jeho kořen, který se suší. Pro značnou jedovatost vlaštovičníku nikdy nepoužívejte tuto bylinu bez porady s odborníkem. Pokud ji zvolíte na určité obtíže, doporučujeme používat ve formě tinktury, kde je přesně měřitelné dávkování a dávku rozhodně nepřekračovat. Likvidace bradavic je jednou z nejčastějších aplikací je likvidace bradavic. Z dalších účinků je třeba zmínit uklidňující účinky. Uvolňuje křeče, roztahuje cévy, prohlubuje srdeční činnost. Byla prokázána i cytostatická účinnost, zejména na rakovinu kůže. Bohužel dávky, které by musel člověk aplikovat, jsou tak velké, že by je nepřežil. Vlaštovičník se ale dá dobře použít zevně i na špatně se hojící rány a bércové vředy. Pokud máte na nohou či rukou plíseň, pomůže vám silnější odvar, který použijete na koupel postižených částí.
  • Měsíček lékařský - je dobře známou přísadou vyživujících a protizánětlivých mastí a krémů. Žlutooranžové květy obsahují velké množství betakarotenu, silic, saponinů, hořčinů, vitamínu C a dalších látek.
  • Topol černý - je vznosný strom vysoký až 30 m, vytvářející oválnou nebo štíhlou korunu. Původ topolu zahrnuje mírná podnební pásma Evropy, severní Afriky a západní Asie. Často se vysazuje na okrajích cest, neboť svými kořeny zpevňuje klouzavé půdy. Pro podpůrné účely organismu se zpracovávají pupeny, které obsahují nejvíce účinných látek jako fenolový glykosid salicin, populin, flavonové glykosidy, třísloviny, vosky a silice. Topol ve formě pupenové tinktury posiluje fyzický stav organismu. Příznivě působí na srdce a cévy - pomáhá udržovat pevné krevní i srdeční cévní stěny. Zklidňuje dýchací cesty při jejich podráždění zejména v chladném období.

Výroba masti: Tuto tinkturu se vyrábí v malé rodinné firmě Naděje Byliny v Brodku u Konice. Stejně jako ostatní bylinné a rostlinné produkty, které si můžete koupit pod touto značkou. Při výrobě je kladen důraz na kvalitu a maximální využití blahodárných účinků rostlinných částí na lidský organismus. Všechny pupeny jsou z rostlin a stromů, které rostou na jejich vlastních zahradách.

Balení: 30 ml

Štítky produktu
S tímto zbožím zákaznicí objednávají také

Naděje - Mast z kostivalu a kaštanu M6 30ml

Naděje Podhorná - Mast z kostivalu a kaštanu - Příznivě působí při hojení. používá se při otocích, křečových žilách i při poruchách periferního prokrvování. Podporuje revitalizační procesy v kůži. Napomáhá při regeneraci zlomenin, pohmožděnin, krevních podlitin nejrůznějších původu a při tvorbě kalusu. příznivě působí i při výskytu hemeroidu, kožních problémů, při řidnutí kostí. Brání otokům, změkčuje zatvrdliny, doporučuje se použít i na křečové žíly a při poruchách periferního prokrvování. Výrazně omezuje nežádoucí mikrobní procesy.
92,00 Kč s DPH
78,00 Kč s DPH
 

Naděje - Čtyřkvětová mast s bezem M5 30ml

Naděje Podhorná - Čtyřkvětová mast s bezem - Účinně působí při křečových žilách. Mast lze použít při opruzení a lupénce, příznivě působí při rozpraskané kůži na rukách a patách. Pomáhá zmírnit alergické reakce na kůži.
92,00 Kč s DPH
78,00 Kč s DPH
 

Naděje - Měsíčková mast M1 30ml

Naděje Podhorná - Měsíčková mast - Přispívá k regeneraci kůže pooperačních jizev, příznivě působí na problematickou kůži. Je vhodná na křečové žíly, uklidňuje a hojí popáleniny. Je výborná na kožní plísně a další kožní problémy, velmi dobře regeneruje jizvy.
92,00 Kč s DPH
78,00 Kč s DPH